Banka Iban numarasının kime ait olduğunu nasıl buluruz

  • EFT veya Havale yöntemiyle öğrenme;
  • Iban Sorgulama ile Kişiyi Bulma
  • Banka Şubesi yardımıyla öğrenme
  • Polis ve Emniyetten Yardım

Banka Iban numarasının kime ait olduğunu nasıl buluruz Iban numarası bankalar ile başka bir kişiye para göndermeye yarayan standart bir numaradır.Bu numara 26 haneden oluşmaktadır ve her kartın farklı numarası vardır.Aşağıda ki fotoğrafta gördüğünüz IBAN’ı belirli hanelere bölerek açıklamaya çalıştık.Son 4 hanesi hesap ek numarası ve son 4 hanesinden önce ki 8 hane ise müşteri numarasıdır.

Birine para göndermek isterseniz internet şubenizden o kişinin kullanmış olduğu Iban numarasını girebilirsiniz.Karşı tarafın kullandığı Iban’ı ve adını ve soyadını girerek para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Banka Iban numarasının kime ait olduğunu nasıl buluruz. İban Numarasının Kime Ait Olduğunu Öğrenmenin Yolları

1.) EFT veya Havale yöntemiyle öğrenme;

Iban numarasının kime ait olduğunu bulmak için ilk yol havale-eft yapmaktır.İnternet şubesine girip iban numarasına para göndermek istediğinizde adını ve soyadını öğrenebilirsiniz.Bazı bankalarda para göndermeden ıban numarasını otomatik olarak girdiğinizde adı ve soyadı otomatik olarak karşınıza çıkar.Ama ufakta olsa bir mebla göndererek gerçek adı ve soyadını öğrenmiş olursunuz.

2.) Iban Sorgulama ile Kişiyi Bulma

Iban sorgulama yöntemini kullanabilirsiniz.Ziraat bankası,Vakıfbank,Garanti gibi bazı bankaların resmi web sitelerinde ıban sorgulama bölümü var ve o sayfaya girerek Iban’ın kime ait olduğunu öğrenmiş olacaksınız.

3.) Banka Şubesi yardımıyla öğrenme

Bankada çalışan bir tanıdığınız var ise iban numarasını ileterek kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.Banka görevlilerinin normalde böyle bir bilgi vermesi yasaktır.

4.) Polis ve Emniyetten Yardım

Son olarak diğer yöntemler işe yaramazsa emniyetten destek alabilirsiniz.Ama bunun için geçerli bir sebebi olması gerekiyor.

Burada ki yöntemler %100 uygulanabilir değiller.

Umarım herkese faydalı olur.

Hakkında admin

Ayrıca Bakabilirsiniz

Sonsuzluk İşareti ‘∞’ Nasıl Yapılır

Bu yazımızda yine başlara bela olan bir sorunun çözümünü sizler için derledik arkadaşlar. Özellikle Mac ve Windows işletim sistemli bilgisayarlarda sonsuzluk işareti (Bir diğer adıyla lemniskat eğrisi, İngilizcesi Infinity Symbol) klavye ile yapmak için belli bir tuş kombinasyonu kullanılması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir