Salı , Şubat 23 2021
creator hesap
creator hesap

Instagram Creator Hesap Nedir ?

Creator Hesap, Instagram programının influencerlar ve içerik üreticileri için yeni özellikler sunacağı bir platformdur. Platformun getireceği yeni özellikler ile içerik üreticileri, influencerlar mesajlarına gelen ayrıntılı filtreleme özelliği sayesinde işlerini daha etkili sunabilecek bir hizmete kavuşacak.

Instagram her geçen gün büyümeye ve hayatımızdaki yerini korumaya devam ediyor. 2012 senesinde Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınan Instagram, bu zamana kadar bir çok değişiklik geçirdi. Son yapılan değişiklerden birisi de Creator Hesap özelliği oldu.

Kimler Instagram Creator Hesap Kullanabilir ?

2016 yılına kadar herkesin kişisel hesap sahibi olabildiği sosyal medya platformu Instagram, 2016 yılında İşletme Hesap Türü özelliğini kullanıcılarına sunarak, reklam araçları ve istatistikler özellikler ile bir çok marka ve şirketin bu hesap türüne geçmesini sağlamıştı. 2016 senesinden bu yana sosyal medya platformu adeta bir reklam ve pazarlama platformu haline geldi. Şimdi ise Instagram bu işi bir tık daha ileriye taşıyacak gibi gözüküyor.

Sosyal medya pazarlamasının adeta mihenk taşları olan influencerlar ve içerik üreticileri yakında yeni bir hesap türüne kavuşacak. Creator Hesaplar ile çok daha gelişmiş bir analiz etme gücüne kavuşacaklar.

Creator Studio Özellikleri Neler

  • Direkt mesajlara getirilecek olan ayrıntılı filtreleme seçenekleri.
  • Spam ve olumsuz mesajlar, artık daha kolay tespit edip ayrılabilecek. Bu şekilde direkt mesaj kutuları daha kaliteli hale gelecek.
  • Yeni direkt mesaj kutusu okundu veya okunmadı seçenekleri sunacak, kendi filtreleme seçenekleri olacak.
  • Yeni geliştirilen algoritmalar ile mesajlardaki arkadaş, iş, reklam mesajları ayrılabilecek.
  • Bir diğer yenilik ise günlük ve aylık, platformdaki takipçi sayısı takibi.

Hakkında ByMC

Ayrıca Bakabilirsiniz

parali whatsapp uygulamalari

Paralı (Ücretli) Whatsapp Grupları Nedir ?

Paralı whatsapp grupları, whatsapp uygulamasının kendi içerisinde oluşturduğu bir özellik değildir. Kullanıcıların deneyim ve tecrübelerini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir