Çarşamba , Şubat 24 2021

Sonsuzluk İşareti ‘∞’ Nasıl Yapılır

Bu yazımızda yine başlara bela olan bir sorunun çözümünü sizler için derledik arkadaşlar. Özellikle Mac ve Windows  işletim sistemli bilgisayarlarda sonsuzluk işareti (Bir diğer adıyla lemniskat eğrisi, İngilizcesi Infinity Symbol) klavye ile yapmak için belli bir tuş kombinasyonu kullanılması gerekiyor. Bu tuş kombinasyonunu Word ve Excel gibi Office programlarında kullanarak basitçe yapabiliyoruz. Lakin özellikle cep telefonlarında sonsuzluk işaretini daha çok FacebookİnstagramTwitter gibi sosyal medya ağlarında veya Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamalarında kopyala yapıştır yöntemi ile yapıyoruz. Yazımızın devamında Word ve Excel de sonsuzluk işareti nasıl yapılır ve cep telefonlarında kolayca kopyala ve yapıştır yöntemini göreceksiniz.

Sonsuzluk İşareti Kopyala ∞ / ∞

Yukarıdaki sonsuzluk sembolünükopyala yaparak sonsuzluk simgesini hem cep telefonunuza hemde bilgisayarınızda otomatik olarak kopyalayabilir ve Facebook, instagram, Twitter ve TikTok gibi sosyal medya uygulamalarında paylaşım yapabilirsiniz. Yine hikaye veya durum bildirimleri için, Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamalarının durumlar veya mesajlaşma kısımlarında kullanabilirsiniz.

Cep Telefonunda Sonsuzluk İşareti Yapmak

Android cep telefonlarının klavyesinde bulunan numerik kısmında yada emoji bölümünde sonsuzluk işaretini bulmanız mümkündür. iPhone cep telefonlarında da aynı şekilde numerik kısmında yada emoji kısmında bulabilirsiniz. Yada çok daha kolay bir yol olan kopyala – yapıştır yöntemini kullanabilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Klavye De Nasıl Yapılır ?

Windows ve Mac işletim sistemli bilgisayarlarda Word ve Excel’de sonsuzluk sembolü yapmak için belli bir tuş kombinasyonu gerekmektedir. Windows’da klavye kullanarak bu sembolü yapmak için Alt+8734 tuşlarına sırası ile basmanız gerekmektedir; Alt+8734 = ∞ . Şayet bu tuş kombinasyonuna bastığınız zaman ▲ işareti çıkıyor ise Alt+236 tuşlarına sırası ile basmanız yeterlidir, Alt+236 = ∞ . Bu şekilde yapamayanlar için önerimiz yazı içerisinde verdiğimiz sonsuzluk sembolükopyala-yapıştır yapmalarıdır. Veya aşağıda anlattığımız Karakter eşlem işlemini yapabilirsiniz.

Karakter Eşlem İle Sonsuzluk Simgesi Yapmak

Bir diğer yol ise Karakter Eşlem kullanarak sonsuzluk sembolü ne ulaşabilirsiniz. Bilgisayarınızın Başlat kısmından Arama bölümüne Karakter Eşlem yazınız ve Enter tuşuna basınız. Açılan pencere Karakter Eşlem penceresidir.

karakter eşlem
karakter eşlem

Bu pencerede Yazı tipi Arial seçiniz ve karakter kümesi Unicode işaretleyiniz. En alttaki Aranan bölümüne sonsuz yazınız.Sonra Enter tuşuna veya sağ alttaki Ara sekmesine tıklayınız.

sonsuzluk işareti
sonsuzluk işareti

Gelen pencerede sonsuzluk işaretini görebilirsiniz. Sonsuzluk işareti ne çift tıklayıp veya bir kez tıkladıktan sonra Seç sekmesine tıkladığınızda Sonsuzluk sembolü Kopyalanan karakterler kısmına gelecektir.

sonsuzluk işareti kopyala
sonsuzluk işareti kopyala

Ardından Kopyala butonuna bastığınızda Sonsuzluk simgesi ni sizin için kopyalayacaktır. Bundan sonra istediğiniz yere ctrl+v komutu ile veya farenizin sağ tuşuna bir kere basıp, açılan menüde Yapıştır komutunu seçerek istediğiniz alana kopyalamış olursunuz.

Ayrıca Word ve Excel’de Sonsuzluk Sembolü Nasıl Yapılır yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında ByMC

Ayrıca Bakabilirsiniz

82 Ekran Tv Ölçüleri

82 Ekran Tv Ölçüleri 82 Ekranın tv ölçüleri kaç santimetredir.Bu soru yanlış sorulan bir sorudur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir